top of page

Dodatkową atrakcją jest wycieczka naszych turystów do winiarni. Winnica Equuz znajduje się w budynku starej poniemieckiej szkoły z XIX w.  w Mierzęcinie, gdzie odbywa się produkcja oraz degustacje win.  Można tu zobaczyć salę produkcyjną z całym niezbędnym sprzętem, uprawę na parceli mierzęcińskiej oraz degustować wina.

 

W Sali do degustacji, znajduje się rzutnik multimedialny, istnieje możliwość odbycia kameralnych szkoleń. Organizowane są również seanse oglądania filmów o tematyce winiarskiej połączonych z  degustacją win i przekąskami.

 

Sala pomieści około  35 -40 osób.  

 

Degustacje dla większych grup odbywają się na zewnątrz budynku.

 

Istnieje możliwość zorganizowania cateringu: od dziczyzny po inne lokalne specjały.

 

Degustacja 5 gatunków win, z przekąskami pieczywo, ser, oliwki, krakersy, woda - cena 60 zł od osoby, większe grupy do negocjacji.
Transport (bus 8+1;) 200 zł / grupa

Czas  degustacji 45 min - 1,5 h: spacer po winnicy, oglądnięcie przetwórni, opowieści o winie, historii polskiego winiarstwa, z krótkim szkoleniem sommelierskim. 
 

winnicaequus.pl/turystyka

Winnica Equus składa się z kilku parceli, w których prowadzimy uprawę winorośli i produkcję wina. Główną częścią jest winnica położona w okolicach Zielonej Góry w Zaborze, mniejsze nasadzenia znajdują się w Mierzęcinie i Kornacicach. Areał wszystkich naszych parceli to 5,5 ha. 

Odmiany jakie uprawiamy to Pinot Noir, Riesling, Zweigelt, Rondo, Regent, Cabrnet Coris, Monarch, Solaris, Johanniter. 

Pierwsza parcela winnicy powstała w 2006 roku w Mierzęcinie. Tu testowaliśmy różne odmiany aby w roku 2010 mogła powstać winnica w Kornacicach woj. świętokrzyskie oraz w roku 2013 parcela winnicy Equus w Zaborze woj. lubuskie. Zarówno parcela winnicy w Kornacicach jak i Zaborze są miejscami gdzie historycznie uprawiano winorośl. 

 

Kolejną atrakcją jest możliwość skorzystania z jazdy konnej również w Mierzęcinie koszt takiej jazdy to :
60zł/godzina w terenie (tylko dla zaawansowanych)
50zł/godzina na placu - początkujący
W stajni znajdują się zarówno duże konie jak i kucyki dla dzieci.
Transport 150zł bus (8+1)
postój powyżej dwóch godzin 20zł/godzina

 

Możliwość połączenia jazdy konnej wraz z degustacją wina takie imprezy integracyjne może dla Państwa zorganizować.

bottom of page